Géptárban jártál?

Nyomtatás

b_300_300_16777215_00_images_stories_Igaz_Pedagogia_615933_159636377511568_2070806130_o.jpgFelvinci István gépészmérnök, hajdani kedves kollégám, akivel ma is szeretnék együtt dolgozni a gépek, motorok csodálatos világába vezetett be! A fémből született, az embert segítő, erőt, lendületet adó gépek iránti őszinte tiszteletével, azzal a hatalmas tárgyi tudással amellyel szétbont, megjavít, majd gondosan az eredeti konstrukciót követve összerak régi, eldobott, stabil motorokat, motorbicikliket, autókat és minden fémből lévő szerszámot, alkatrészt, az belőlem nem csak a csodálatot váltotta ki, hanem magát az embert és a benne lévő mérnöki tudást is újraértékelte! Mellette az emberben megszületik a vágy: "ha még egy életem lesz, azt a gépek világának szentelem!" 

A felnövekvő generációkat, ha tehetném egytől-egyig elvinném Felvinci István pilisi múzeumába is, ahol minden gép, motor egy kis szakavatott törődés után életre kel és a maga érces hangján megmozdul, elindul, erőt, lendületet ajándékozva gazdájának! Itt megtanulhatjuk csodálni a gondolkodó, társaival összefogva alkotó embert, a mérnököt, aki életünket az ipari forradalom által gyökeresen átalakította, e földet otthonosabbá tette!  
A csatolt kisfilm Felvinci István világába enged bepillantani! Szeretettel ajánlom a szülőknek, pedagógusoknak, hogy gyermekeikkel kopogtassanak be István pilisi géptárába és ne csak gyönyörködjenek a régmúlt mérnökök munkájában, hanem hallgassák meg e gyűjtemény létrehozójának szakavatott előadását is, a feltaláló, szorgalmas ember világteremtő csodáiról! 
Őszinte tisztelettel, 
Csaba t.