• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Csaba testvér elmélkedései
2021. december 31.
Találatok: 1498

Áldott új évet kívánunk!

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Csaba_levelek_Vegyes_IMG_4070.jpg"A világosság a sötétségben világít, de a sötétség nem fogadta be."

Jn 1,1
Így az év végén, elég lehangoló az idős Szent János apostol szájából e summás ítélet! Mit mondhatnék? Valóban sokan szidják az embert, hogy lusta, önző, kapzsi, egyszóval rossz, sőt bűnös. Nem állok le senkivel vitázni, legkevésbé Szent Jánossal, de azért székely konoksággal folyamatosan - szóban és írásban is, - az ellenkezőjét próbálom bizonyítani. 
De mi mást tehetnék? Végül is hiszek az Isten által teremtett világban, hiszem, hogy az ember jó és hajlik a jóra, sokszor még a bűneit is csupa jó szándékból követi el! Ezek a mostani agyon putyukált gyermekek, a medve simogató, színes világ is a mi jóságunkból fakad. Egyszerűen nem akarunk senkit megbántani, nem tudjuk elviselni ha valaki szenved, vagy ha rosszul érzi magát! Ezért, hogy ne legyen hátrányosan megkülönböztetve, kiszorítva, sarokba állítva senki, hát... minden szabad, mindenkinek minden megengedett, még az is ami egyértelműen a társadalom, de az elkövető ember számára is rossz, káros, veszélyes. 
Így állunk itt, 2021 utolsó napján! Szokásomhoz híven szeretnék valami vigasztaló, felemelő, vidám dolgot mondani, amolyan útravalóul az új évre! Egy dolog biztos, mondhat bárki bármit, érvelhet, bizonyíthat, akár a szentírásból is, de mi higgyük erősen, hogy az Isten által teremtett világ szép, értékes és sok nagylelkű ember él benne. Bátran bízzunk az előttünk álló ropogós vadonatúj évben: az Isten által számunkra felkínált, sok ismeretlen ajándékkal érkező új esztendőben! 2022 akárcsak minden év Isten irántunk való szeretetének megkérdőjelezhetetlen bizonyítéka! Ha Isten nem bízna bennünk, nem ajándékozna meg egy új évvel, de mi időben, térben táguló világban élünk! Minden perc ajándék, lehetőség, melyben minden, de minden, még az  akadályok, a nehézségek is csak kihívások, próbák, amit ha vállalunk és sikeresen leteszünk, akkor azzal egymáshoz is, Istenünkhöz is közelebb kerülünk! A keresztény, akár egy jó cserkész tudja, hogy a létért való kitartó küzdelem, igazából egy próba, mely felemel, értékessé, Isten előtt kedvessé, szentebbé tesz. Végül is ez az életünk célja, hisz csak így nőhetünk fel Teremtőnkhöz, így ülhetünk a Szentháromsággal egy asztalhoz!
Tudom, hogy egy frappáns példával kellene mindezt bizonyítani. Remélem, hogy a következő példa, ha nem is győz meg mindenkit, de legalább megnevettet! Itt vagyunk nagylelkűségről élő példának mi ferences szerzetesek. Lám, bár magunk is szűkében vagyunk a bölcsességnek, mégis egész évben, - akárcsak most is - túlcsorduló szeretettel, nagylelkűen osszuk az észt! 
18.00 Szentmise: Év végén hálaadást tartunk, a Mindenszentek litániáját végezve, megköszönjük a jó Istennek az elmúlt év minden ajándékát! Természetesen egymásért is imádkozunk! Egymásnak is meg kell köszönni mindazt, mit nagylelkűen társainktól kaptunk, ezért a szentmisét szeretteinkért ajánljuk fel!
24.00 Déván, a templomban együtt szeretnénk zárni az óévet és ugyanakkor együtt kezdeni az új esztendőt! Gyermekeinkkel nagy szeretettel hívunk, várunk mindenkit, aki magányosan, akár egyedül, akár szűk családi körben, a pandémia miatt bezárkózva ünnepel,  hogy legalább így virtuálisan jöjjön Dévára, hogy együtt imádkozva, énekelve találjon bennünket az új esztendő!  
Bonaventura testvérrel, ferences jókedvvel, áldott új évet kívánunk, 
Csaba t.  
2021. december 31.
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Böjte Csaba ofm gondolata

„…tudnod kell, hogy sok-sok vázlat után születik meg a remekmű! Kudarcok érnek? Ne add fel! Egy életed van, egyetlen nagy dobás! Nem érdemes kishitűen, félszegen egy helyben topogni, vagy duzzogva félreülni és önmagad megvalósítását feladni.” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2026. március 22. vasárnap, Beáta, Izolda és Lea napja van. Holnap Emőke napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • Így épül, szépül a Piski hősök emlékparkja.
  • Meghívó az „Isten és Mindenem” Gálára!
  • Az élet Isten drága ajándéka
  • Az Alkotó Kéz és az Értelem Dicsérete
  • „A kereszt útján, együtt Krisztussal!”

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • A tudás és a munka szabadsága
  • A tudás fény, a szakma méltóság!
  • Csíkban már olvad a hó!!
  • Csíksomlyói Szűzanya csodatevő szobrát őrző kegyhely alapítása
  • Márciusi ima a Piski obeliszk tövében!

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • A fák és a hit együtt sarjadása
  • Szent Patrik püspök
  • A pápa imája a leszerelésért és a békéért
  • Mi az élet értelme? – Az út, amelyen Istennel járva tanulunk szeretni
  • Kilépni a megszokottból

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Keresés

Belépés

  • Elfelejtette felhasználónevét?
  • Elfelejtette jelszavát?

Ablak a végtelenre

Közel van a mennyek országa!

A Szentírás egyszer sem említi, hogy Jézus örvendezik vagy kacag, csak egyetlenegy helyt, amikor a hetvenkét tanítványt szétküldi: „Menjetek és hirdessétek: Közel van a mennyek országa! Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Play Könyvek

Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

Pillanatkép

  • Kategória: Gálospetri házunk 2008
© 2007-2026 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
X

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.