• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Közös Értékeink!
2017. november 26.
Találatok: 2592

Böjte Csaba az erdélyi katolikusok legféltettebb kincsét vitte Egyiptomba

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Csaba_levelek_Csaba_testver_23754760_1048356498639547_464890504406512298_n.jpgMáriával a Nílus partján, a pálmafák alatt útban az Egyiptomban élő árvák felé!! 

A gyermekeink több száz képet rajzoltak, én eladtam darabját egy - egy euróért! Az így gyúlt pénzből vettük a szobrot! A Szobor hátlapján több száz gyerek aláírása van!! 

 1661-ben, és utána még nagyon sokszor a csíksomlyói Mária erőt adott újraépíteni otthonunkat,világunkat! Adja az Isten, hogy az egyiptomi árváknak is adjon erőt talpra állni, újjászületni!! 

Szeretettel,

Csaba t. 
Egyiptomban tartózkodik Böjte Csaba ferences, Sajgó Szabolcs jezsuita és Hölvényi György európai parlamenti képviselő. Azért utaztak ki, hogy találkozzanak a helyi kopt közösséggel és vezetőikkel, illetve hogy segítséget nyújtsanak a nehéz helyzetben lévő keresztényeknek.
Böjte Csaba kanadai útjáról érkezett Egyiptomba, ahová megérkezett a csíksomlyói Szűzanya-szobor általa adományként hozott másolata is, melyet november 24-én egy egyiptomi kopt árvaháznak adományoztak. Az alkotás elkészítését a dévai árvák által készített rajzok eladásából befolyó összegből finanszírozták.
Böjte Csaba az alábbiakat írta egyiptomi útjáról a Facebook-oldalán:
Ülök a repülőn, alattam már feltűnik Afrika földje, Kairó, a rendezett osztrák táj után már itt a magasból is látszik, hogy egy más világ felé közeledünk! Soha nem vágytam Egyiptomba, de most, hogy a világ megbolydult és oly sok menekült érkezik Afrikából, nagy-nagy alázattal én is útra keltem, mert úgy érzem, hogy el kell indulni, meg kell ismerni azt a világot, amelyben élek én, és amelyben a gyermekeink is élni fognak!
Útra keltem, mert egyfelől oly sok felületes, előítéletekre alapozó véleményt hallok nap mint nap, ezért próbálok valós forrásokból ismereteket meríteni! Másfelől úgy gondolom, hogy súlyos gondok, problémák vannak, és emberi számítások szerint a jövő még nagyon sok kihívás elé fog állítani bennünket, melyeket nem lehet elkerülni, szőnyeg alá seperni! Mi, felnőttek gyermekeinknek oly sokszor mondogatjuk, hogy nem nyafogni kell a feladat mellett, hanem neki kell állni és meg kell azt oldani, mert egészen biztos, hogy Isten olyan problémát nem zúdít a nyakunkba, melyekre nincs jó megoldás!
Nem tudom az utat, nem látom az irányt, csak azt tudom biztosan, hogy ha összekulcsolom imára a kezem, ugyanaz az Isten hallgat rám figyelmesen, mind aki meghallgatja az imádkozó muszlim testvéreimet is! Ezért itt, Egyiptomban, a kopt keresztények között is, de a muszlim testvéreim között is nagyon sokat szeretnék imádkozni!
Alázattal, Istenre figyelő lélekkel, 
Csaba testvér
Böjte Csaba ferences, Sajgó Szabolcs jezsuita szerzetesek, Hölvényi György, az Európai Parlament képviselője, valamint a Duna World tévécsatorna két munkatársa legutóbb Irakba látogattak május 6. és 9. között az üldözött keresztényekhez.
Hazatérte után a ferences szerzetes kérdésünkre a következőképpen foglalta össze utazásának tapasztalatait: „Az ő üzenetük a számunkra nem az összeesküvés, nem a bosszú, a vádaskodás, hanem az, hogy olajfát ültetünk vérrel áztatott szülőföldünkre. Mert hiszünk a jövőben, hisszük azt, hogy ennek a termését gyermekeink majd együtt el fogják fogyasztani. Egyfelől hihetetlenül törékeny, sebezhető a világunk. Másfelől meg kell tanulni nem nyafogni, hanem építeni.”
Magyar Kurír
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Böjte Csaba ofm gondolata

A szeretet lényege, hogy a másik emberre figyelek, kiüresítem önmagamat. Jézus Krisztus nem napi nyolc órára jött el az Égből, hogy közben félállásban a mennyei ügyes-bajos dolgokkal is tudjon foglalkozni a földi elintéznivalói után, hanem kiüresítette önmagát, hogy csak mi legyünk az Ő gondjai (Böjte Csaba: Ablak a Végtelenre)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2025. augusztus 14. csütörtök, Marcell napja van. Holnap Mária napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • Böjte Csaba Töröktopolyán, a jubileum évében
  • A csíksomlyói Mária Kert a béke, a gyógyulás helye
  • Szent Klára Ház, Kápolna búcsúünnepe
  • Itt szeretetet adsz, és szeretetet kapsz!
  • Isten óvja, vezesse a Boldog Apor Vilmos Otthont

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • Piski emlékmű!
  • Légy Isten munkatársa!!
  • A Nemzeti Könyvszerelmesek Napja, augusztus 9.-e
  • Havas Boldogasszony
  • Bátorság!

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • Chantal Szent Johanna Franciska szerzetesnő
  • Assisi Szent Klára
  • Szent Lőrinc diakónus és vértanú
  • Különleges helye van a fiataloknak a pápák szívében
  • Motorosok jubileumi zarándoklata a Csíksomlyói Segítő Szűzanya kegyhelyére

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Nap Szentje

  • KOLBE SZENT MAXIMILIÁN
  • Keresés

    Belépés

    • Elfelejtette felhasználónevét?
    • Elfelejtette jelszavát?

    Ablak a végtelenre

    A lelkiismeret és vallásszabadság

    A lelkiismereti és vallásszabadság jogos védelméből vallásháborúk törtek ki, melyek súlyos vérengzésekhez, igazságtalanságokhoz vezettek oda-vissza.
    Bővebben...

    Ablak a végtelenre Android-on

    Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
    Az app letölthető a Google Play-ből.

    Play Könyvek

    Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

    Pillanatkép

    • Kategória: Gyimesbükkön járt az angyal
    © 2007-2025 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
    X

    Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
    Learn More.