• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Csaba testvér elmélkedései
2021. július 05.
Találatok: 1170

Mekkora az én hitem?!

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Alapitvany_Hirek_IMG_3812.jpg„Uram, a leányom most halt meg. De jöjj, tedd rá kezedet, és életre kel.” 

Mt 9,18
Mekkora az én hitem?! Kinézem teremtő Istenemből, hogy jóságosan gondomat viseli, hogy erőt, egészséget ad? Vagy azt is el tudom hinni, hogy Ő a világ Ura és képes akár a halottat is feltámasztani? 
Egy édesapa hatalmas szeretettel, hittel ostromolja Megváltónkat, s megtörténik a csoda: "Jézus bement, megfogta a leány kezét, és a lány életre kelt"
Életem során legtöbbször azt tapasztaltam, hogy a falak, a határ nem kint a világban, hanem bennem, bennünk van! A gyerekeink, de mi felnőttek is oly sokszor, oly könnyen mondjuk, hogy nem lehet, nem tudom ezt, vagy azt megcsinálni! Mindenki más, a felelős, a hibás, látszólag más kezében van a kulcs, a megoldás! Aztán biztatnak, bátorítanak s mi elindulunk, és megtörténik a csoda, sikerül kijavítani egy rossz jegyet, egy gyűlölködő, haragos kapcsolatból barátság lesz, megkerül az az elveszett kulcs! 
- Kis csodák? Lehet, de azt tapasztaltam, ha elmegyünk a létünk peremére, kiderül, hogy onnan is van tovább! A falak bennünk vannak, s azokat valóban mi kell áttörjük élő hittel, erős akarattal! 
Képességeink sajnos sokszor összefognak ellenünk! A képzelőerőnk játszik velünk, felnagyítja az akadályokat, saját képességeinket elbagatellizálja! Testünk lázadozik az új kihívások, erőfeszítések ellen, inkább gyáván feladná a harcot, nyugalmat keresve egy csendes félhomályban. Sokszor minden sejtünk azt mondja, hogy add fel, nincs tovább, de ha az akarat szárnyakat bont és élő hittel nekilendül, akkor a falak ledőlnek! Utólag visszanézve csodálkozunk, hogy miért kellett itt e kis semmiségnél ennyit vacillálni?!
18.00 Szentmise: Tegnap én is online módon vettem részt, Hugó testvér szentmiséjén! Nem én mondtam az átváltoztatás szavait, nem voltam jelen fizikailag a szentmisén, de éreztem kiáradni Istenem világformáló szeretetét! Nagy ajándék volt az apostoloknak színről színre látni Jézus Krisztust, de ők is csak élő hitükkel ölelhették át a Megváltót az Emberfiában! A szentmisében, mikor az Oltáriszentség színeiben jön közénk Megváltónk, akkor is csak élő hitünkkel hódolhatunk a megtestesülés csodájá előtt! Ne irigykedjünk az apostolokra, de még azokra sem, akik fizikai valójukban részt vehetnek a szentmisén, mert egészen biztos, hogy sem a tér, sem az idő, sem egy számítógép képernyője nem jelent elválasztó falat a Szentháromság számára, ha mi valóban szeretjük Őt!
20.00 Rózsafüzér: Ahogy a lemerülő készülékeinket a csatlakozón keresztül feltöltjük, valahogy úgy képzelem el az imádkozó ember és Isten kapcsolatát is. Az imádkozó ember, Isten jelenlétében megtisztul, feltöltődik, megvilágosodik, Teremtőjének ereje, bátorsága, bölcsessége megújul benne! Ahogy az autónkat a szervizbe visszük, magunkat karbantartani imáinkban a Szentháromság szeretetébe ajánljuk. Próbáld ki, mond rendszeresen a rózsafüzért, s megérzed magadba áramlani a Teremtő erejét, jóságát, bölcsességét. Gyere imádkozzunk együtt az esti elcsendesedés előtt!! 
Szeretetteljes szép napot kívánva, 
Csaba t.
Kép: Huszár Árpád vezető edző, két nagyszerű fiunkkal, mindketten saját kategóriájukban romániai bajnokok, készülnek, most augusztusban az Európai Ifjúsági ökölvívó bajnokságra.  Imádkozzunk értük!!
2021. július 5.
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Böjte Csaba ofm gondolata

„Csodálom a régi öregeket, akik mikor gyermekeik kelengyéjét megvarrták, saját halotti ruhájukat kezdték elkészíteni. Mikor meglettek vele, gondosan kivasalva, kikeményítve őrizték. Miközben varrogatták, már biztosan készültek az elmúlásra. Ezt nem könnyek közt, fájdalmas arccal tették, ez az élet része volt mindenki számára.” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2025. június 20. péntek, Rafael napja van. Holnap Alajos és Leila napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • Körösbányai Ferences templom és kolostor!
  • Imádkozzunk a fiatalokért
  • Tanévzáró szentmise Gyergyóremetén
  • Szent Bonaventúra Himnusza Szent Antal tiszteletére
  • Kell a virtus, a lendület, a bátorság...

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • NÉRI SZENT FÜLÖP SIRJÁNÁL JÁRTUNK - RÓMÁBAN!
  • Őszinte szívvel csodáljuk
  • Köszöntsük együtt a Szentháromságban az egy Istent!
  • 2025 - a Naphimnusz Éve!
  • Megkoronáztuk Jézus Krisztust!

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • Úrnapja
  • Audenciára várva....
  • XI. Csodakert ünnep
  • Itt gyógyul a szív és felüdül a test!
  • Leó pápa a Sport jubileumán: A szeretet mindennapi edzése visz közelebb a győzelemhez

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Nap Szentje

  • BOLDOG EBNER MARGIT domonkos apáca
  • MAGDEBURGI SZENT ADALBERT püspök
  • Keresés

    Belépés

    • Elfelejtette felhasználónevét?
    • Elfelejtette jelszavát?

    Ablak a végtelenre

    Minden babonás dolog veszélyes

    Sokszor csodálkozom, hogy nagyon sokan a hit alapelemeit megkérdőjelezik, de mindenféle buta babonát elfogadnak.
    Bővebben...

    Ablak a végtelenre Android-on

    Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
    Az app letölthető a Google Play-ből.

    Play Könyvek

    Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

    Pillanatkép

    • Kategória: Szabó Gyuri bácsi Székelyföldön
    © 2007-2025 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
    X

    Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
    Learn More.