Heti műholdképünk a rejtélyes Nazca-vonalakat mutatja be. Peruban az Andok vonulatai és a Csendes-óceán között elterülő Nazca-fennsíkot évezredek óta borítják e különös alakzatok.
A formákat az inkák felemelkedése előtt a területen élő nazca indiánok készítették, oly módon, hogy a hosszú idő alatt a környezet hatásaitól vörösesbarnává mállott felszíni kavicsréteget eltávolították, így előbukkant az alatta fekvő világosabb réteg. Az úgynevezett geoglifák rendeltetését illetően számos elmélet látott napvilágot, ezek közül azonban egyet sem tudtak bizonyítani. Van, aki csillagászati megfigyelésekre alkalmas vonalaknak látja őket, mások szerint ősi országutak, megint mások vallási, illetve családi kegyhelyekként azonosítják őket. Egyesek pedig a nazca kultúra hőlégballonos utazásait vagy éppen földönkívüli járművek leszállását megkönnyítő tájékozódási vonalaknak tekintik a rajzokat.Első képünkön, a GoogleEarth által közzétett műholdképen a fennsík általános képét láthatjuk.
Ezen már megfigyelhetjük a legmarkánsabb, 10 kilométeres, szembetűnően egyenes vonalakat. Valóban rejtélyes az a mérnöki tudás, amelynek segítségével ilyen nagy precizitással létre tudták hozni a rajzokat. A felvételen azonban nem csak az ősi indián örökséget láthatjuk: számos mai út kanyarog a területen annak ellenére, hogy az 1994 óta a Világörökség része. A fennsík északkeleti részét a fekete vonalként megjelenő Pánamerikai autópálya szeli át. A felvétel nyugati és északi oldalán a fennsíkba mélyen hátravágódó völgyeket, míg keleten az Andok törmelékeit szállító, úgynevezett fonatos vízhálózatot láthatunk.