Jótékonysági est a DÉVAI SZENT FERENC ALAPÍTVÁNY gyermekeiért

A csíkszeredai Dánél család

A Tófalvi nevet viselő családok eddigi történetében első, kiemelt jelentőségű, találkozót tartottak szombaton Korondon. Tófalvi József kezdeményezésére jótékonysági bált is szerveztek ebből az alkalomból. A családtalálkozó és a bál célirányosan a Dévai Szent Ferenc Alapítvány támogatását hivatott szolgálni. A szervező családnak a Korondon élő Tófalvi családnevűek mellett az elszármazott falusfeleiket is sikerült megszólítania.

 A Tófalvi nevet viselő családok eddigi történetében első, kiemelt jelentőségű, találkozót tartottak szombaton Korondon. Tófalvi József kezdeményezésére jótékonysági bált is szerveztek ebből az alkalomból. A családtalálkozó és a bál célirányosan a Dévai Szent Ferenc Alapítvány támogatását hivatott szolgálni. A szervező családnak a Korondon élő Tófalvi családnevűek mellett az elszármazott falusfeleiket is sikerült megszólítania.

A farsangi közösségépítő alkalom szentmisével kezdődött a katolikus templomban. Daniel Ernő plébános Jézus szavaival – melyek szerint „amit egynek a legkisebbek közül tesztek, nekem teszitek” – mondott köszönetet az adományozó az alkalom ötletgazdájának, és lelkes szervezőjének. A szónok hangsúlyozta: „a szeretet mértéke-értéke a segítségnyújtásban ismerszik meg leginkább.” Az egymásra, és ez alkalommal másokra is figyelő odaadás szép tanúságtevése szökkent szárba a rendezvénnyel egybekötött családtalálkozó keretében.

A plébános felolvasta Böjte Csabának az egyházközséghez írt üzenetét, amely Csaba testvérnek egy nagy család körében megélt személyes érintettségű történetével kezdődött. „Egy kis pohár víz a forrásból erőt adott, hogy elinduljak a szeretet útján. Amelyet mindannyiuknak kívánok. Merjünk elindulni, továbbmenni az Isten által mutatott úton 2007-ben is.”

A Szent Ferenc Alapítvány képviseletében jelen volt Dánél Sándor a Csíkszeredai Nagycsaládosok Egyesületének elnöke, aki egyben a Sz. Ferenc alapítvány munkatársa feleségével Magdolnával, magukkal hozták öt kisseb gyermeküket a hétből. A szentmise után,  a plébánián gyerekeik műsorral köszönték meg - hátrányosabb helyzetű társaik nevében, akik nem igazi családban nevelkednek -, a Tófalviak ajándékát, amellyel gondoltak a „legkisebbekre”.
A bálon több mint harminc család vett részt. A talpalávalót az alsósófalvi Ráduly Zenekar húzta, és fellépett, a szintén alsósófalvi, hagyományőrző gyermeknéptánc-csoport Fülöp Noémi vezetésével.

A vidám jótékonysági bál után a Székelyudvarhelyen élő Tófalvi Mihály és Kati lélekhez szólónak és életre szólóként, szólítóként emlegette a kivételes élményt. Sok síkon érintődtek a találkozások, és a nemes cél megvalósulásával. Daniel Ernő plébános nem győzi hangsúlyozni, mennyire nagyszerű, hogy ilyen magánkezdeményezés született az egyházközségben, és előremutató közösségi, lelki gyarapodás kútfőjévé válhatott.

Szerző: Molnár Melinda