Áldozat

szept6.jpgMíg a fiatalok moziba, strandra mennek, az egyetemista, aki komolyan készül egy nagy,szép hivatásra, görnyed a jegyzetei fölött. Nagy dolgok nem születnek áldozatok nélkül.
A legnagyobb áldozat, Jézus Krisztus keresztáldozata, hiszen: „Senki sem szeret jobban, mint az, aki életét adja övéiért.” [Jn 15,13] Szent Margit úgy érezte, azért, hogy Magyarország megmeneküljön, szabad legyen, tiszta legyen, nem prédikálnia kell, hanem vállalja, hogy magát egyedül Istennek adja, királylány létére a legkeményebb, legalantasabb munkákat elvállalta, és testét is sanyargatta.
A történelemből sokat lehet tanulni, de nem kell mindent lemásolni. A középkorban sokan úgy gondolták, hogy Isten iránti szeretetüket fizikai önsanyargatásokkal tudják kimutatni.
Sokan úgy érezték, hogy a testükben dúló vágyakat, indulatokat csak erővel tudják kordában tartani. Tény az, hogy minden embert sok-sok vágya, indulata, hangulata próbálja rángatni, ide-oda vinni. Sajnos, sokszor nem mi döntünk, hanem a bennünk dúló pillanatnyi érzések.
Nagyon sokszor egy fiatal nem azért nem ül neki tanulni, mert nem tartja fontosnak, hanem mert a benne lévő lustaság mást diktál. Sokszor nem azért nem beszélünk szépen, szeretettel valakivel, mert a másik megérdemli a durva bánásmódot, hanem mert nem tudunk uralkodni rosszkedvünkön.
A középkori ember szeretett volna uralkodni testén és indulatain, és mi is vágyhatnánk sokkal jobban arra, hogy saját magunk urai legyünk. Ezeket a kalóz, pillanatnyi hangulatingadozásokat, vágyakat legjobban önneveléssel, böjtöléssel, önmegtagadással lehet sarokba szorítani, uralni.

Hírlevél



HTML formátum?

Joomla Extensions powered by Joobi

Böjte Csaba ofm gondolata

Hogy emberré váljunk, igenis szükséges a kudarc, a küzdelem, az erőfeszítés, a kibontakozás gyötrelme. Ha az ember ezt megérti, akkor nem látja már kegyetlennek az Istent, aki azt kéri, hogy a nehézségek vállalása, megoldása árán fejlődjünk. Vágyakozó szeretettel kell átölelni a feladatainkat, mert általuk születünk, bontakozunk ki. (Böjte Csaba: Ablak a Végtelenre)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2025. szeptember 6. szombat, Zakariás napja van. Holnap Regina napja lesz.

Szentferencalapitvany.org

Nap Szentje

Keresés

Belépés

Ablak a végtelenre

Áldozat

Míg a fiatalok moziba, strandra mennek, az egyetemista, aki komolyan készül egy nagy,szép hivatásra, görnyed a jegyzetei fölött. Nagy dolgok nem születnek áldozatok nélkül.
Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Facebook

Twitter

Facebook

Google Plus

YouTube