Egyedül, családosan, barátokkal érkeztek a Könnyező Szűzanya Egyházmegyei Kegyhely búcsújára. A szabadkai katolikus hitközség egyik legnagyobb ünnepén Böjte Csaba ferences rendi szerzetes celebrálta a szentmisét.
Vizet visznek és mosdanak a hívők a Szabadka melletti Szentkúton fakadt, sokak számára különleges jelentőséggel bíró forrás vizéből.
Mihájlovity Bába Anikó: „Nemcsak lelki megnyugvást, lelki feltöltődést várok el attól, hogy idekint meghallgatom a misét, hogy eljöjjek és igyak a vízből, hogy megmosdjak a vízben, illetve hogy haza is vigyek belőle. Hiszen olyan dolgokra is ugye már évek óta mondják, hogy jó hatással van ez a víz és ez a hely, olyan energiákkal van tele, amelyek segítenek úgy az egészségünket mint a pozitív gondolkodásunk, az életünk.”
Mások gyertyát gyújtottak és imádkoztak elhunyt szeretteikért.
Hornyák Rozália: „Egy szent hely, ahová jó kijönni. Itt megtisztulunk. A víz és a gyertyagyújtás egy hagyomány. Megtiszteljük és eljövünk.”
Vajdaság szinte minden részéről érkeztek zarándokok a búcsúra.
Borsos Ferenc, Újvidék: „Először jövünk ide, eddig még nem jutottunk el. Más az érzés, amikor itt van az ember, mint amikor tv-n nézi.”
Sok gyermekes család látogatott ki kora reggel a misére, hogy közösen elmélyüljenek, erősödjenek a hitben és hálát adjanak.
Kristina Jurić, Szabadka: „A vasárnapot a családnak szenteljük, ez a család napja, a szentmise valami leírhatatlan.”
A szentmise kezdetén Fazekas Ferenc szabadkai egyházmegyei kormányzó köszöntötte a több száz hívőt. Majd a szentmise következett, amelyet Böjte Csaba celebrált.
A ferences rendi szerzetes szeretetre szólított fel, amely szeretet leginkább a legnagyobb nehézségek és problémák idején kérdőjeleződik meg. Böjte azt üzente, vegyük vállunkra a keresztünket és ne adjuk fel, viseljük az élettel járó nehézségeket.
„Ki kell tartani, ne adjuk fel. A mai ember nagyon könnyen bedobja a törülközőt és akkor duzzogva félrevonul. Mi ne legyünk ilyenek. Mi legyünk olyanok mint a Szűz Anya. A másik, hogy a Szűz Anya és Szent József összefog. Nem egymásban keresik a hibát, hogy ki veszítette el a kis Jézust, ki a felelős, hol volt az eszed? Hanem így jártunk, keressük meg együtt. Benne van a Szent Írásban szó szerint, hogy atyád és én kerestünk. Tehát mi is fogjunk össze, akár Trianon után, bármi is történt hogyan tovább?”
Hozzátette, nem szükséges mindig egymás tetteit megérteni, azonban az nagyon fontos, hogy egymás kezét ne engedjük el.
A szentmise előtt és után is a hívek elvégezhették a szentgyónást és áldozhattak is.