• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Tranzitus éve
2026. március 19.
Találatok: 514

2026. március 19. Tranzitus - Szent József ünnepe

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Szent_Szentek_653702996_26116750294654381_5219200137563693407_n.jpgEvangélium: "Dávid utódai közül Jákobtól született József, aki jegyese volt Máriának, Jézus Krisztus szülőanyjának.

Jézus Krisztus születése pedig így történt: Anyja, Mária jegyese volt Józsefnek. Mielőtt azonban egybekeltek volna, Mária gyermeket fogant méhében a Szentlélektől. Férje, József igaz ember volt, nem akarta őt megszégyeníteni. Ezért úgy határozott, hogy titokban bocsátja el. Míg ezen töprengett, megjelent neki álmában az Úr angyala, és így szólt: „József, Dávid fia, ne félj attól, hogy feleségül vedd Máriát, mert a benne fogant élet a Szentlélektől van. Fiad születik majd, akit Jézusnak nevezel, mert ő váltja meg népét bűneitől!”
Amikor József felébredt álmából, úgy cselekedett, amint az Úr angyala megparancsolta neki.
Ezek az evangélium igéi." Mt 1,16
Máriát is és Szent Józsefet is köszönti Isten angyala! Két igen is kellett a megtestesülés csodájához! Március 19-én, az ő ünnepén különösen fontos látnunk, hogy a „hallgatag szent igenje” épp olyan sorsfordító volt mint Máriáé, még ha nem is szavakban hangzott el, hanem az éjszaka csendjében született tettekben.
Íme három gondolat, amely mélyíti ezt a képet a ferences lelkiség és a mai ember kihívásai tükrében:
1. Az éjszaka hite: döntés a bizonytalanságban
Éjszaka a kétségek ideje. József nem látta tisztán az utat, nem voltak logikus érvei, csak egy álma és az Istenbe vetett végtelen bizalma. Példája utat mutat! Istennek nem csak akkor kell igent mondani amikor süt a nap és minden rendben van. Az „éjszaka” közepén, a kísértések és kérdések között is hittel mondjuk ki: Legyen meg a Te akaratod. József példája erőt ad mindenkinek, aki ma sötétségben érzi magát: az Isten éjjel is beszél hozzánk.
Ez a mi utunk, ezen az úton járt Szent Ferenc is! Neki is volt egy álma, lovag akart lenni, de Őt is megszólították egy éjszaka: "Kinek akarsz szolgálni Ferenc?" Assisi szentje igent mond a hívásra és elindul a bűnbánó kisebb testvérek útján, hogy áldásává váljon a világunknak! Hisszük és valljuk, hogy mindannyiunkat megszólít az Isten, hív többször is, akárcsak a szőlőműveseket a gazda! Egyeseket kora reggel, másokat a déli verőfényben. Ne keseredjünk el ha eltátottuk a szánkat, vagy ha sok - sok rossz döntést is hoztunk volna mostanig! Isten nem adja fel, életünk alkonyán is hív, az aratnivaló sok, a munkás kevés! 
2. Lemondás a saját álmokról az Isten álmaiért
Józsefnek megvolt a saját terve: egy tisztességes iparos élet, család, nyugalom. Amikor befogadta Máriát, a saját álmait tette le az oltárra. József megtanít minket arra, hogy az igazi férfiasság nem az önmegvalósításban, hanem az áldozatkész felelősségvállalásban rejlik. Otthont teremteni a Megváltónak nagyobb kaland volt mint bármi, amit ő maga tervezhetett volna.
Szent Ferenc is így tett, amikor lovagi álmait feladta a „Szent Szegénység Úrnőjéért”. Isten velünk kapcsolatos álma gyönyörű, de ahhoz, hogy a tied legyen, neked is - akárcsak a cirkuszi akrobatának - el kell engedni a biztos fogást, a komfortzónádat, és halálugrással Isten gondviselés karjai közé kell dobnod magad. Félelmetes ég és föld között a semmiben repülni, - ide kell az élő hit - de bízzál Istenben, az akinek igent mondtál, az hűséges hozzád, nem enged leesni!
3. József az „igazságos ember”
A Szentírás „igazságos embernek” nevezi Józsefet. Ez az igazságosság nem jogászkodást jelentett, hanem irgalmat: nem értette, hogy mi történik, de azt tudta, hogy nem akarja Máriát megszégyeníteni. 
József a oltalmazó szeretet mintaképe. Nem mindig értjük a másik tetteit, szavait, de ennek ellenére mi mindig a másik mellett kell döntenünk. Isten maga a szeretet, és a szeretet útjáról soha nem szabad letérnünk! József nem beszél, de ott van, lehet rá számítani, ő nem magát tolja előre, hanem biztonságos hátteret ad. Erre az „apai” oltalmazásra van szüksége ma minden gyermeknek, minden családnak és minden közösségnek. Ne a múltat nézd, hanem szeress, szolgálj, lehessen rád mindig számítani Isten akarata szerint!
Szent József lelkiségét követi Szent Ferenc is, aki így szól a követőihez: „Hirdesd az evangéliumot mindenkor, és ha végképp szükséges, használj szavakat is!” József, a gyermek Jézus melletti kiállásával szó nélkül olyan tanítást adott mindannyiunknak, amit egy életen keresztül követhetünk.
Ima Szent Józsefhez, az Egyházunk védőszentjéhez!
Szent József, Isten terveinek csendes őrzője! Te, aki az éjszaka sötétjében is meghallottad az angyal szavát, segíts nekünk, hogy ne féljünk a saját kétségeinktől. A leggyötrőbb gondok, feszültségek közepette is, a legsötétebb éjszakában is merjünk a mindent legyőző szeretet mellett dönteni!  Adj nekünk olyan bátor szívet, mint a tiéd, amely képes lemondani a saját akaratáról, hogy helyet adjon Isten csodálatos terveinek.
Kérünk, légy oltalmazója otthonainknak, különösen a szovátai házunknak, amelyet a te tiszteletedre szenteltünk. Taníts meg minket az ácsmester verejtékes munkájával megkeresni a mindennapi betevő falatot, és ugyanakkor építeni a Te szent országodat. Segíts a tiszta szeretet erejével gondoskodni a ránk bízottakról, még akkor is, ha az élet nehézségei gyilkos Heródesként az életünkre törnek!
Szent József, imádkozz érettünk!
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2026. július 28. kedd, Szabolcs és Alina napja van. Holnap Márta, Márti és Flóra napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • Búcsú a Szent Anna-kápolnánál
  • Nyaraljunk itthon!
  • Törökországi zarándoklat
  • Újulj meg hitedben!
  • Nehéz szavakba önteni mindazt a hálát...

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • II. Rákóczi Ferenc életútja- 7. nap: Nagymajténytól Rodostóig – A ferences fejedelem
  • II. Rákóczi Ferenc életútja– 6. Nap: A szabadságharc és a Nagymajtényi sík!
  • „Ne a romokat sirassátok, hanem kezdjetek el építkezni!”
  • Ma is rendkívül éles tükröt tart a kontinens elé
  • II. Rákóczi Ferenc életútja – 5. Nap - 1704 július 8. Erdély népe fejedelmévé választotta

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • XIV. Leó pápa üzenete a nagyszülők és idősek hatodik világnapjára
  • Bán Mór: Nagyon sok magasság és mélység vezetett el a tévésorozatig
  • Szent Brigitta szerzetesnő, Európa társvédőszentje
  • Szent Mária Magdolna
  • Hálatelt szívvel zártuk a Kárpát-medencei Ferences Ifjúsági Találkozót Szegeden

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Keresés

Belépés

  • Elfelejtette felhasználónevét?
  • Elfelejtette jelszavát?

Ablak a végtelenre

A hit terjesztése

Európa keresztény volt a gyarmatosítás korában is, és mindent, amit az akkori emberek elkövettek, a kereszténység nyakába lehetett varrni, függetlenül attól, hogy az adott személyek Krisztus tanítását egyáltalán igyekeztek-e megélni.
Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Play Könyvek

Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

Pillanatkép

  • Kategória: Jónak lenni jó
© 2007-2026 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
X

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.