• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Csaba testvér levelei
2018. május 08.
Találatok: 21360

Levél a férfiaknak!!

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Csaba_levelek_Vegyes_196-IMG_8015.JPGA negyven év alatti férfiak 70 százalékának nincs gyermeke – derül ki a 2016-os mikrocenzus adataiból. A statisztikai adat megdöbbentő, de csak elsőre, hiszen a 25-30 év közötti nők 71 százaléka is gyermektelen még." Olvassuk a 2018 májusi második heti válaszában! Kell a ház, a ragyogó életfeltétel, autó, minden! Kell, pedig mindenki tudja, hogy minden csiga növeszt magának csigaházat, de a csigaházban nem fog soha csiga nőni! 

A Kárpát-medencében mennyi üres ház van! Mikor 1993 szeptemberében Déván befogadtuk az első rend gyereket, azzal kezdtem, hogy a hétfőn a tanévkezdés után, az esti szentmisében kihirdettem, hogy másnap reggeli misére a kedves hívek hozzanak nagy lábosokat, fazekakat, hogy legyen miben főzzön a 18 éves szakácsnőnk! Ugyanerre a szentmisére készülve két kenyeret letettem a Szent Antal oltárra, és a mise végén nem csak megáldottam az "adományba kapott kenyereket", hanem el is mondtam a kedves híveknek, hogy az ismeretlen adakozó példáját követve milyen szép lenne, ha nagylelkűen megosztanák a kenyerünket az éhezőkkel! Hogy örvendtünk, mikor november elejére elkészült a négy csempekályha és mi begyújthattunk abba a pár szobába, melyben az egész intézmény lakott!? Számunkra felejthetetlen élmény az akkori szegényes, egyszerű élet, az, hogy a folyosóra nyíló szobáink ajtaján a Máltai Szeretetszolgálattól kapott pokrócai lógtak míg el nem készültek október végére a nyílászárók, az ajtók. Nem volt semmink, de minden egyes ajtónkon kopogtató gyereknek igent mondtunk, és kacagva megtörtük az újonnan jött maszatossal az amúgy is szűkös kenyerünket! A családalapításhoz nem anyagiak kellenek, hanem szeretet, bátorság és élő hit a gondviselő Istenben, a többi megadatik! 
Kérdezik, hogy megbántam-e azt, hogy a kommunizmus bukása után, a nagy szegénységben, semmi nélkül belevágtam az élet szolgálatába, a nagycsalád alapításába? Ha mindent újra kellene kezdeni, mindent, de mindent ugyanígy tennék, csak sokkal nagyobb bátorsággal, lendülettel, és nem rezdülnék össze a pánikoló emberek sopánkodásán! Isten él, és aki az élet mellett dönt, az a gondviselő mennyei Atyánk mellett dönt! Mi nem tudunk úgy a gyermek mellé állni, hogy a jó Isten ne állna ezerrel jobban ugyanaz a gyermek mellé! Minden gyermek, a te vérszerinti gyermeked is Isten gyermeke, Krisztus meghalt érte a kereszten! Teremtőnk jobban szereti a gyermekedet, mind te magad, ezért bízhatsz benne, hogy mindennapi anyagi gondjaidban is melletted áll! Kéretlenül is segít, csak vedd észre, szedd össze és készítsd el a mannát és a a fürjeket!! 
Kedves férfiak, mikor a feleséged szül, akkor nem csak egy gyermek születik, hanem egy édesanya, egy édesapa is! Gyermeked születése tesz férfivá téged, nélküle egy elkezdett torzó, egy be nem fejezett vázlat vagy! Ezt akarod?! Bangó, önző vén legényként akarod leélni életed? Vagy jobb esetbe te magad akarsz gyermeked nagyapja lenni? Mire vársz?! 
Arra biztatlak, hogy seperd ki életedből a félelmet, merj az élet mellett dönteni, merj kedvesed elé állni, merd megkérni a kezét, légy férfi, tedd feleségedet anyává, magadat meg boldog családapává, értékes gyümölcstől roskadozó termékeny fává! Vállald a családot, a gyermeked, gondoskodj szeretteidről, nap mind nap gyönyörködj házad népében  és boldog leszel!!
Szeretettel, 
Csaba t. 
Kép: Segesvári otthonunk lakóival
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Böjte Csaba ofm gondolata

„A szeretet csodákat tesz! Aki sarat dobál, önmaga is besározódik. A befogadó, elfogadó, megbocsátó ember gazdagodik, erősödik. Az elutasítás, a másik kidobása sajnos nemcsak az ő, hanem mindannyiunk sorvadását, pusztulását jelenti.” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2026. március 2. hétfő, Lujza napja van. Holnap Kornélia napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • Utad, Jézus, Veled járjuk...
  • Kezdődik a tábor!
  • Lelki hétvégére hívják a feleségeket és édesanyákat Csíksomlyóra
  • A remény útja- Reménység udvara
  • Meghívó egy gyönyörű hétvégére!

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • Tavasz van, gyönyörű!
  • Örök nyugodalmat adj, ó Uram néki
  • Együtt erősebbek vagytok!
  • Balázs áldás
  • Farsang van...

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • Hegycsúcs vagy keresztút? – Nagyböjt 2. vasárnap üzenete
  • A szavak üressége
  • A kicsinység kegyelme – Egy lelkigyakorlat margójára
  • Akik életüket adták Krisztusért
  • Nareki Szent Gergely apát és egyháztanító

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Nap Szentje

  • BOLDOG SUSO (SEUSE) HENRIK domonkos pap
  • LICHFIELDI SZENT CHAD püspök
  • Keresés

    Belépés

    • Elfelejtette felhasználónevét?
    • Elfelejtette jelszavát?

    Ablak a végtelenre

    Elítélték...

    Elítélték, mert a főpapnak azt állította, Ő a Messiás, az áldott Isten Fia, és „»...látni fogjátok, hogy az Emberfia ott ül a hatalom jobbján, és eljön az ég felhőin.«
    Bővebben...

    Ablak a végtelenre Android-on

    Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
    Az app letölthető a Google Play-ből.

    Play Könyvek

    Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

    Pillanatkép

    • Kategória: Hálából, köszönetbõl Székelykaput állítunk Ópuszta
    © 2007-2026 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
    X

    Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
    Learn More.