• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Csaba testvér levelei
2024. június 15.
Találatok: 792

A gyermek arcú Isten velünk akar játszani

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Alapitvany_Hirek_montayz24.jpg"Legyen a ti beszédetek „igen, igen, nem, nem”; 

ami ettől eltér, az a gonosztól van.”

Mt 5,33-37
Lelkem mélyén, Istennek mindig fiatal gyermekarca van, és nem azért mert Ő maga gyermekként jött közénk és nem is azért mert azt kéri, hogy mi magunk is gyermekek legyünk ha be akarunk menni a mennyek országába. Hanem azért, mert bármerre nézek, Istennek ez a gyermeki játékos, vidám, lefáraszthatatlan erejét látom munkálkodni. A gyermekarcú Szentnek három gyönyörű játékszere a szépség, a jóság és az igazság, melyeket ő nem tud megunni, s melyek gyönyörű teremtő kezében egymásból fakadva, megszámlálhatatlan formában, folyamatosan játékos könnyedséggel nyílnak, bomlanak, fénysebességgel szétfeszítik a világunkat.     
Szépség: Nézem a kertünk virágait, a végtelen szépségnek hány és hány gyönyörű megnyilvánulása valamennyi. Szép a feslő bimbó, de a teljes pompájában kinyílt ragyogó virág is. Sehol semmi fáradtság, szürkeség, elnagyoltság. Színek, formák, illatok zsongó zuhataga. Nincs korlát, nem akadály számára se a méret sem az állag, önmagát folyamatosan felülmúlva sziporkázik a teremtményei által a játékos Isten.  
Jóság: Bármerre nézek, a végtelen jóságot látom bujkálni az emberek arcán. Tanév vége van és azt látom, hogy a kedves kollégáim, bár nem ők szülték a gyermekeinket és a munkakönyvi leírásban sehol nem szerepel ez a feladat, de ők mégis gondosan felöltöznek, hajukat, körmüket rendezve egy szép csokor virággal, könnyes szemmel elkísérik a ballagó gyermekeinket. Nézem az arcokat, még a fényképen is átsüt az a sok - sok jóság, öröm, amit a játékos Isten a szívünkbe rejtett. Óvatosak vagyunk, sokszor el is rejtjük szemérmesen a Teremtőnk által belénk rejtett irgalmas szeretetet, de azért mind Isten papja, örömmel látom felragyogni az emberek arcán, minden mozdulatukban a jószándékot és a jóakaratot.
Igazság: Kis pöttömnyi gyermek, és akár a vélt igazáért dacosan kiáll, harcol. Ugyanezt a kérlelhetetlen igazságkeresést látom minden emberben, akár a nemrég lezajlott választások során is. Ahogy a folyamatosan bomló szépség, jóság nélkül nincs élet, ugyanúgy az igazság folytonos keresése is e játékos gyermekarcú Isten társaivá tesz. Mindenben ott az igazság, a tudományok igazából nem mást tesznek, mint ezt keresik a végtelen galaxis halmazoktól, a legparányibb élőlényeken át egészen az atomok apró részecskéig. Mindenben ott van és felsejlik a nagy igazság, az összefüggés. Ez a bujkáló, de mindenben megtalálható törvényszerűség örömmel tölt el, mert minden kis igazságban, mint tükörben, Isten arca villan elénk. 
A gyermek arcú Isten velünk akar játszani, megosztja velünk a játékszereit, így mi is a szépség, a jóság és az igazság bűvöletében, egy gyönyörű világban élünk. A Szentháromságban  nincs félrevezetés, hazugság, az igen az mindig igen, a nem az mindig nem marad. Ebbe a tiszta világba vágyunk, ennek a gyönyörű világnak szeretnénk minden gyengeségünk ellenére részévé válni. Öltsük magunkra a gyermekarcú Isten játékos, vidám vonásait.
Szeretettel, 
Csaba t. 
2024. június 15. 
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Böjte Csaba ofm gondolata

„Az ember dorbézol, de aztán rájön, hogy mélységesen üres az élete, és hogy a jócselekedetek, a szeretetből vállalt feladatok mérhetetlenül boldogabbá teszik az embert. Akkor már olyan egyszerű dönteni, és mint a virág, magától értetődő természetességgel fordítja a fejét a tiszta fény felé.” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2025. június 4. szerda, Bulcsú napja van. Holnap Fatime és Fatima napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • Tizedik alkalommal Csíksomlyón
  • Ima a parajdi sóbányánál
  • A szívből érkező búcsú
  • Szeretettel várunk a Szent Ferenc Alapitvány házaiban!
  • Csíksomlyói búcsú 2025

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • Találkozás öröme
  • A "remény bánya" a marosmenti várkastélyban
  • Lovas zarándoklat Székelyföldön
  • A zarándoklat – lelki és közösségi utazás
  • Imádkozzunk Sárpatakon a gyermekeinkért!!

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • Mit jelképez a tau, amelyet Szent Ferenc annyira szeretett?
  • Vizsgáztak a Kanta Szakképző Központ végzősei
  • Szűz Mária támogassa a családokat!
  • XIV. Leó homíliája a szentelendőkhöz
  • A Vatikáni Posta megjelentette az első, XIV. Leó pápát ábrázoló bélyegsorozatot

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Keresés

Belépés

  • Elfelejtette felhasználónevét?
  • Elfelejtette jelszavát?

Ablak a végtelenre

Az igazságtalanság

Az édesapámat igazságtalanul börtönbe zárták, és a kínzások miatt a szabadulása után néhány hónappal meghalt.
Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Play Könyvek

Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

Pillanatkép

34
  • Kategória: Szentmise az Egyetemi Kisboldogasszony templomban
© 2007-2025 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
X

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.