Uram annyira szeretném felismerni látogatásodat, a nap mind nap felkínált sok - sok kegyelmedet! Szeretném hangosan mindenkinek elmondani, hogy élsz, szeretsz és erős kézzel, kinyújtott karjaiddal vezetni akarsz bennünket a bizalom, a béke útján.... Advent minden napjára felkeresem a Te békességednek egy - egy bajnokát, a kiengesztelődésnek szent hordozóját, kit nem csak segítségül szeretnénk hívni, hanem akitől tanulni is akarunk, hogy a mindennapi gondjainkat, konfliktusainkat a Te akaratod szerint szépen megoldhassuk!!
Hiszem Uram, hogy van remény! Hiszem, ha melléd állunk, még ha gyengék és kicsinyek is vagyunk, a Te áldott békéd, mind bővizű folyam tisztára mos, meggyógyít és termékenyé téve bennünket bőséggel elterül sok sebből vérző világunkon!
Szeretettel,
Csaba t.
Amikor Jézus közel ért Jeruzsálemhez, és megpillantotta a várost, sírva fakadt. Azután ezt mondta: „Bárcsak felismernéd te is, legalább ezen a napon, ami üdvösségedre szolgál! Most azonban el van rejtve szemed előtt.
Jönnek majd napok, amikor sánccal vesz körül ellenséged, bekerít és mindenfelől ostromol. Eltipornak téged és gyermekeidet, akik falaid közt laknak. Nem hagynak benned követ kövön, mert nem ismerted fel látogatásod idejét.”