Balatonfüreden tartják augusztus 16. és 23. között a Nemzetközi Missziológiai Társaság (IAMS) közgyűlését és kongresszusát, jelentette be Philomena Mwaura, a szervezet kenyai elnöke a Károli Gáspár Református Egyetemen tartott sajtótájékoztatón. A rendezvény témája: Az emberi önazonosság és a kiengesztelődés evangéliuma.
A találkozó szeretné feltérképezni, milyen kihívást, lehetőséget és kötelezettséget jelent az egyházak hitterjesztése szempontjából az etnikai, nemi, politikai és vallási hovatartozás, ugyanis az egymással ütköző identitások jelentősen megnehezítik a békés együttélést. A vallási önazonosság kérdésköréről Tomka Miklós, a Pázámány Péter Katolikus Egyetem professzora, az etnikai, illetve a nemzeti hovatartozásról egy indiai származású amerikai kutató, Lalsangkima Pachuau és a koreai Wi Jo Kang professzor, a misszió és a kiengesztelődés közötti kapcsolatról pedig a brit Brian Stanley tart vitaindító előadást. A konferencia munkacsoportjai a következő témák köré szerveződnek: nők és misszió, gyógyítás és pneumatológia, missziós szempontú biblikus kutatások, missziók története, vallásközi kapcsolatok, globalizáció és misszió.
A világ minden részéről érkező kétszázötven szakember augusztus 17-én, vasárnap kis csoportokban budapesti katolikus és protestáns templomokba látogat. Részt vesznek az istentiszteleten, igét hirdetnek és ismerkednek a helyi közösségi, gyülekezeti élettel. A keddi napon, 19-én „terepgyakorlatra” mennek tanulmányozni a magyarországi egyházak missziós tevékenységét. Találkoznak például a 2007-es budapesti városmisszió szervezőivel, a cigánymisszióban dolgozó lelkészekkel és világi munkatársakkal, a lakótelepi misszióban tevékenykedőkkel.
A rangos nemzetközi rendezvény helyszínéül a világszervezet azért választotta Magyarországot, mert Közép-Európában is erősíteni szeretné a missziós lelkületet.
A szervezet olyan tudományos intézeteket tömörít, amelyek a keresztény hitterjesztés kérdéseivel, valamint a kereszténység és más vallások közti kapcsolatokkal foglalkoznak. A több mint negyven évre visszatekintő, protestáns kezdeményezésre alapított társaság ma már ökumenikus alapon szerveződik és jelenleg félezer protestáns, katolikus és ortodox szakember, valamint 78 intézmény a tagja.