• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Hírek, események, rendezvények
2024. január 26.
Találatok: 1215

Csaba testvér üzenete 65. születésnapján

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Csaba_levelek_Vegyes_Csabat65.jpgJanuár 24-én ünnepli a születésnapját Böjte Csaba, aki elmondta, apaként mit hagyna örökségül a gyerekeinek.

"Ez úgy van, mint a fociban: rúgunk kapufát, öngólt és gólt is. Nálam a 6:3 azért megvan, nyerésre állok. Persze mindent, amit elterveztem, nem tudtam megvalósítani"–mondta a Riposztnak Böjte atya arra a kérdésre, mennyire elégedett az életével, ha visszatekint az elmúlt 65 évre. Böjte Csaba atya január 24-én született, idén szentmisével, tortával és a gyerekek meglepetés előadásával ünnepelték meg őt az erdélyi Déván.

Böjte atya eddig több mint 6 ezer hátrányos helyzetű, sokszor az éhhalál szélén tengődő gyermeket karolt fel az általa alapított Dévai Szent Ferenc Alapítványon keresztül Fotó: Mandiner
"Egy édesapa mindig büszke a gyermekeire"
A ferences rendi szerzetes józsefi értelemben érzi magát édesapának, mert, mint mondta, "nem a test és a vér kívánságából, hanem a mennyei Atya akaratából" fogadott be élete során gyerekeket. "Egy édesapa pedig mindig büszke a gyermekeire" – mondta a Ripostnak nevetve a ferences szerzetes a születésnapján. Sajátjaiként tekint arra a körülbelül 650 gyermekre, akiket 50 helyszínen gondoz munkatársaival jelenleg is.
Nagy család voltunk mindig is. Az elmúlt 30 évben összesen csaknem 6 ezer gyermeket fogadtunk be. A nagy részük már kirepült. Ma is boldoggá tesz, hogy látom, mindegyikük megtalálta a helyét az életben. Dolgoznak, adót fizetnek, legtöbbjük szépen gondoskodik már a saját gyermekéről – meséli az atya.
"Isten lehetetlen házi feladatot nem ad"
Az atya szerint az élet egy nagy házi feladat, de Isten lehetetlent nem vár. "A gyerekeknek olyan nagy szájjal tudjuk mondani mi, felnőttek, hogy ne nyafogjál a házi feladat fölött! Gondolkozz és oldd meg! Hát a keresztnél is mindenki megkapja valahol a maga feladatát. Valakinek le kell érettségiznie, valakinek meg kell hódítania egy lányt, valakinek otthont kell teremtenie, gyereket kell nevelnie... Mindig azt mondom: ne nyafogjunk, hanem feküdjünk neki a feladatainknak, mert attól ügyesebbek, okosabbak és eredményesebbek leszünk" – világít rá Böjte atya.
Egy apának három erényt kell örökül hagynia gyermekeinek
Hogyha most azt mondanák nekem, hogy Csaba testvér, eleget beszéltél itt a gyerekekkel, most csomagolsz, még egy mondatot mondhatsz és aztán el kell menjél, akkor azt mondanám: gyerekek, itt van az én legjobb barátom, a Jóisten. Minden, ami van, neki köszönhetem. Én vele mindent meg tudtam beszélni, nagyon szeretem őt. Jóisten, nézd a gyerekeket, akiket rám bíztál! Beszéljél, szeressed őket. Na, legyetek jók, szeressétek egymást, nekem el kell menni, ezt mondanám azoknak, akiket itt kell hagyni – mondta Böjte Csaba testvér, hozzátéve: "Én azt hiszem, hogy egy apa sok mindent adhat a gyerekének, de a legjobb, hogyha az Istenbe vetett hitét, az élő reményt és a szeretetet, ezt a három erényt hagyja hátra, és lehet akár 6 ezer gyereknek is örökségül hagyni mindezt".
Ezt üzente Csaba testvér a Ripost olvasóinak
"Nagyon fontos, hogy megértsük, nem a világ végére készülünk. A "Miatyánk"-ban nem azért imádkozunk, amikor a világ összedől, hogy ne fájjon. Hanem azért imádkozunk, hogy "jöjjön el a Te országod",  jöjjön el Isten diadala, gyönyörű országa. Tehát ne keseredjünk el a nehézséget látva, ne roskadjunk magunkba, hanem bízzunk a szeretet Istenében! Aki ezt a négy és fél milliárd éves Földet egészen jól kézben tartotta, és ezentúl is gondját viseli. Ez a remény senki szívéből se aludjon ki!"– üzente az atya, saját születésnapján nekünk küldve születésnapi jókívánságot.

www.ripost.hu
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Böjte Csaba ofm gondolata

A krisztusi szeretet egyik tulajdonsága a határtalanság. Nem húsz-harminc évig szeret, nem addig, mint sok ember, amíg szépek, kedvesek, érdekesek, jóságosak vagyunk. Nem, „a hegyek megindulhatnak, és megrendülhetnek a halmok, de az én szeretetem nem hagy el soha” [Iz 54,10]. Ez a „soha”, ez a „végnélküliség”, amely megragad, mellbe vág engem. Szeret akkor is, ha hibázom, szeret akkor is, ha fájdalmat okozok. (Böjte Csaba: Ablak a Végtelenre)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2025. augusztus 18. hétfő, Ilona napja van. Holnap Huba napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • Egy nagyon szép nap szerveződött Nagyboldogasszony ünnepére Bodajki-kegyhelyünkre
  • Bűnbánati liturgia
  • Böjte Csaba megható üzenete a Nagyboldogasszony-napi búcsún Töröktopolyán
  • Böjte Csaba Töröktopolyán, a jubileum évében
  • A csíksomlyói Mária Kert a béke, a gyógyulás helye

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • Piski csatatéren találkozzunk szeptember 13-án!
  • Gyúljon láng a szívünkben
  • Szent Piroska
  • Piski emlékmű!
  • Légy Isten munkatársa!!

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • Szent Ilona ünnepe
  • Tömbkatolikus és szórványban élő fiatalok táboroztak Jézus aranyszabályának szellemében
  • Legyünk mindig Krisztus hűséges és bátor tanúi!
  • SZENT RÓKUS
  • Augusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Nap Szentje

  • SZENT ILONA
  • Keresés

    Belépés

    • Elfelejtette felhasználónevét?
    • Elfelejtette jelszavát?

    Ablak a végtelenre

    Tagadhatatlan

    Tagadhatatlan, nem minden egyházi ember látta át világosan, hogy nem szabad a kizsákmányoló, kommunista rendszerrel együttműködni.
    Bővebben...

    Ablak a végtelenre Android-on

    Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
    Az app letölthető a Google Play-ből.

    Play Könyvek

    Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

    Pillanatkép

    • Kategória: Csaba testvér és munkatársai Sydneyben
    © 2007-2025 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
    X

    Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
    Learn More.