A Mennyek Országának szépsége

nov15.jpgA földi létünkben egy születési stádiumban vagyunk. Kilenc hónap után a kisbaba életképes, de az embernek egy ráméretezett élethossz kell ahhoz, hogy „örök élet képes” legyen.
Hogy a Mennyek Országának szépségét, örömét élvezni tudjuk, hogy ne okozzunk egymásnak fájdalmat, szenvedést, ne tegyük a mennyországot földi életté, ahhoz mindannyiunknak fel kell nőni és meg kell tisztulni. A földi élet és a tisztítótűz is ezt a célt szolgálja.
Az anyagvilág Krisztusban érte el a szeretetnek azt a fokát, azt a tisztaságát, amely át tudta törni a közömbös föld felől az Eget. Ez az út arra hív, hogy én magam is szeretetté váljak, megtisztuljak. Persze érezzük, hogy ezen a Földön lehetetlen mindezt tökéletesen megvalósítani.
A tisztítóhely, a tisztítótűz halálunk után az az állapot, melyben képesek vagyunk a szeretetnek a tökéletes tisztaságát elérni, amely számunkra is megnyitja a mennyek kapuját.

Hírlevél



HTML formátum?

Joomla Extensions powered by Joobi

Böjte Csaba ofm gondolata

„Jézus sohasem mondta, hogy kátyúmentesíti az őt követők előtt az utat. Nem mondja, hogy nem lesz a megkeresztelt, a megbérmált ember életében kísértés, vihar, gond, betegség, szomorúság, meg nem értettség, hanem azt mondja, hogy Istenbe kapaszkodva könnyebben tudja átvészelni és túlélni a nehézségeket, és ha elesett, könnyebben talpra tud állni.” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2025. március 16. vasárnap, Henrietta napja van. Holnap Gertrúd és Patrik napja lesz.

Szentferencalapitvany.org

Keresés

Belépés

Ablak a végtelenre

Mit ad ehhez Jézusnak?


Ezt a nagy feladatot rábízza egy szem fiára. Mit ad ehhez Jézusnak? Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Pillanatkép

Facebook

Twitter

Facebook

Google Plus

YouTube