Ausztrália

b_300_300_16777215_00_images_stories_Csaba_levelek_Vegyes_IMG_E0506.JPGBrisbane-en,  Queensland állam kétmillió lakosú fővárosában, 2018 nov. 25-én, Krisztus Király vasárnapján, Szent Patrik tiszteletére szentelt templomban, szentmise áldozatot mutattunk be, a helybeli magyar testvéreimmel!!  Ausztrália igazából hét önálló ország, együtt alkotják az Ausztrál Államközösséget. 

A csatolt képek ez alkalommal készültek. Nagy meglepetésemre, a helybeli emberek között ott volt, nagyszerű barátom, Horvát Toldi Péter, ki itt született, de Déván él és egy kedves nő, ki egyenesen Szászvároson született, de itt él szép családjával. 
Kis közösségünk a nagyvilágban áldott legyen! 
Szeretettel, 
Csaba t. 
Ausztrália (angolul: Australia), hivatalos nevén az Ausztrál Államszövetség független királyság, mely az ausztrál kontinenst, Tasmania szigetét és számos kisebb szigetet foglal magába. Területe alapján a világ hatodik legnagyobb országa. Északról Pápua Új-Guinea, Indonézia és Kelet-Timor; északkelet felől a Salamon-szigetek és Vanuatu; délkelet felől pedig Új-Zéland határolja tengeren. Fővárosa Canberra, és legnagyobb városa Sydney. Az ország a hatodik legnagyobb területű ország a Földön; az egyetlen olyan, amely egy egész kontinensre kiterjed, emellett Ausztrália és Óceánia legnagyobb országa. Az Egyenlítőtől délre, a 10. és a 40. szélességi kör között található.
A kontinens 1606-os holland hajósok által történt felfedezését követően 1770-ben keleti felét az angolok követelték és elkezdték betelepíteni ide az elítélteket, hogy velük kolonizálják Új-Dél-Wales területét 1788 január 26-át követően. Népessége fokozatosan emelkedett évtizedeken keresztül és az 1850-es évekre a kontinens nagy részét felfedezték és további öt önkormányzattal rendelkező királyi külbirtokot hoztak létre. 1901. január elsején a gyarmatok szövetségre léptek egymással és megalakították az Ausztrál Államközösséget. Ausztrália ettől fogva stabil liberális demokrácián alapuló politikai rendszert épített ki, amelyben szövetségi parlamentáris rendszer működik az alkotmányos monarchia államformájának keretein belül önálló rendelkezési joggal bíró tagállamai és területei felett. Az ország 24 millió lakosának jelentős része városlakó, amely főleg a délkeleti partvidék közelében összpontosul.
Ausztráliának van a tizenharmadik legnagyobb méretű gazdasága és a kilencedik legmagasabb egy főre jutó nominális GDP értéke a világon (IMF). A világon a második helyen áll az emberi fejlettségi index alapján, az országot igen magasra rangsorolják az életminőség, az egészség, az oktatás, a gazdaság szabadsága, a polgárok szabadsága és a politikai jogok tekintetében. Ausztrália az ENSZ , a G20-ak, a Nemzetközösség, az ANZUS a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, a Kereskedelmi Világszervezet, az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés és a Csendes-óceáni Fórum tagja.