A távol-keleti országban, ahol a katolikusok elenyésző kisebbséget alkotnak, szeptember 24-én a parlament nagytöbbséggel Taro Aso katolikus vallású politikust választotta meg miniszterelnöknek.
A 128 millió többségében sintoista és buddhista vallású országban, ahol a katolikus közösséget mindössze egy millió hívő alkotja, nagy újdonságot jelent Taro Aso kormányfői megbízatása. Taro Aso katolikus iskolában végezte tanulmányait. Miniszterelnökké választása kapcsán Giuseppe Pittau olasz jezsuita érsek, aki hosszú éveket töltött Japánban misszionáriusként, a következőket mondta a Vatikáni Rádiónak.
Taro Aso derék japán politikusként tiszteletben fogja tartani az alkotmányt és következésképpen a vallásokat is, mint olyan szabadságjogot, amely minden állampolgárt megillet. Japánban a katolikus egyház befolyása főként az oktatás területén tapasztalható, ám nem azért, mert magas a katolikus iskolák növendékeinek a száma, hanem azért, mert az oktatás színvonalas. A katolikus oktatás nevelés célja Japánban nemcsak a szellemi-tudományos szintet érinti, hanem a társadalmi és erkölcsi szintet is, a hagyományos japán értékekkel együtt. A Távol-keleti országban a katolikus egyház kicsiny, de főként azok példáján keresztül, akik a hitért életüket adták, azt tanúsítja, hogy a hit és a lelkiség abszolút értéket képvisel.
Vatikáni Rádió