„Gonosz idők” – George Weigel március 29-én megjelent cikke az egyházellenes média kampányról
George Weigel, a washingtoni Etikai és Közpolitikai Intézet kutatója, a Katolikus Tanulmányok program igazgatója, II. János Pál pápa életrajzírója cikkében megállapítja, hogy a gyermekek és fiatalkorúak ellen elkövetett szexuális és fizikai visszaélés globális méretű csapás. Egyedül az Egyesült Államokban 39 millióra tehető a gyermekek elleni szexuális visszaélések száma. 40-60%-uk a családokban történik. Az elkövetők között vannak mostohaapák, élettársak, ami arra következtet, hogy a szexuális forradalom, valamint a házasságok felbomlásának legfőbb áldozatai a gyermekek.
A New York-i Hofstra egyetem egyik professzorának (Charol Shakeshaft) jelentése szerint az utóbbi években az állami iskolákban tanulók 6-10%-át molesztálták szexuálisan. Egy másik felmérés szerint az elkövetők 2%-a katolikus pap volt. A jelenség a ’60-as évek közepén érte el csúcspontját, a ’80-as évek közepére gyakorlatilag megszűnt. 2009-ben 6 papi visszaélésre került sor az USA püspökeinek jelentése szerint.
A sajtó azonban szinte kizárólag a katolikus egyházzal foglalkozik, mintha a katolikus egyház lenne a fiatalok szexuális kihasználásának epicentruma. Azt is megpróbálják elhitetni, hogy az egyháziak bűnös összeesküvéssel takargatják az elkövetőket, akik ma is folytatják tetteiket.
Ha az egyház a szexuális visszaélők és védelmezőik bűnszövetsége, akkor a katolikus egyház nem kérheti magának a jogot, hogy részt vegyen a közéleti erkölcsi kérdéseket illető vitákban – a média hadjárat célja, hogy lejárassa az egyház hihetőségét és pénzügyileg is megnyomorítsa – írja cikkében George Weigel.
Ez történt Bostonban 2002-ben, és az elmúlt hetekben, amikor globális médiatámadást indítottak XVI. Benedek személye ellen, felfedve Európa-szerte a gyűlöletes szexuális visszaélések eseteit. Szülőhazájában, Németországban lemondását kérték, csakúgy mint Írországban, a valamikor katolikus országban, amely jelenleg a legagresszívabb világi sajtónak ad otthont Európában.
A New York Times március 25-i vezércikke mutatta meg a leginkább, hogy milyen mélyre süllyedtek azok, akik elhatározták, hogy lerombolják az egyházat.
Alábecsülték Benedek pápa határozott döntését, amellyel gyökeresen ki akar irtani az egyházból minden szennyet. Ezt bizonyította az ír katolikusokhoz intézett március 20-i levele is, amelyben mélyen elítélte a szexuális visszaéléseket elkövetett papokat. Elárulták a beléjük helyezett bizalmat, ezért felelniük kell a Mindenható Isten és a megfelelő bíróságok előtt. A pápa apostoli vizitációt küldött az ír egyházmegyékbe, szemináriumokba, szerzetesrendekbe, kongregációkba, világosan jelezve, hogy drámai változásra van szükség az ír egyházi vezetésben.
Március 25-én a Krisztus Legionáriusai kongregáció vezetői is elhatárolták magukat alapítójuktól, Marcial Maciel atyától, aki kettős életével becsapott pápákat, püspököket, világi híveket. Több gyermeket nemzett, szexuálisan visszaélt szeminaristákkal, megsértette a bűnbánat szentségét és pénzösszegeket sikkasztott el. Joseph Ratzinger bíboros volt az, aki mint a Hittani Kongregáció prefektusa eltökélte, hogy felfedi az igazságot Maciel atyáról. XVI. Benedek pápaként pedig házi őrizet alá helyezte a rendalapítót. Később elrendelte a kongregációban az apostoli vizitációt, amely nemrégen fejeződött be. Nehezen állítható tehát a pápáról, hogy az eltussolás, elhallgatás embere volna – állapítja meg George Weigel amerikai katolikus író.
Vatikáni Rádió