Az egyik akadály, amit le kell küzdeni, hogy nem ismerjük eléggé a más országhoz került magyar lakta területeket, különösen a szórványt.
Hogy kinek a bűne a trianoni diktátum, azon vitázik a szaktudomány, de az biztos, hogy aki ma él, nem felelős az akkori döntésért.
Ugyanakkor az is biztos, hogy aki ma él, felelős a következő évekért, évtizedekért.
A XXI. század meghozta annak lehetőségét, hogy egységünk helyreálljon. Ezt viszont gátolja az, hogy a sok évtizedes elzártság és hiányos közoktatás miatt nagyon keveset tudunk egymásról.
Az ismeret márpedig a szeretet alapja.
Szoktuk mondani, hogy a száz év magány, azaz Magyarország elszigeteltsége, véget ért.
Ez a kormányzati munka szempontjából örvendetes fejlemény, azonban a polgárok szintjén sajnos még nem érződik.
Fel kell számolnunk a határokon kívülre került magyarok magáramaradottságát, azaz élővé kell tenni a magyar-magyar kapcsolatokat.
Sok jó kezdeményezés mutat ebbe az irányba, ezekhez szeretnénk most csatlakozni, egy különleges és a Kárpát-medencei polgárokat megszólító, szerethető akcióval. A XXI. század meghozta annak lehetőségét, hogy egységünk helyreálljon, amit viszont gátol az, hogy a sok évtizedes elzártság és hiányos közoktatás miatt nagyon keveset tudunk egymásról.
A Fogadj a szívedbe egy települést akció célja, hogy megismerjük a Kárpát-medence gazdagságát: feltárva tájai szépségét, meglátva épített öröksége nagyszerűségét, művészeti kincseit, és megszeretve a benne lévő embereket, nemzettársainkat és a régióban élő nem magyar-ajkú földijeinket is.